Skip links

Yardım mı lazım? İşte tam buradasınız.

Görme Kusurları ve Gözlük Seçimi ile ilgili sizler için hazırladığımız rehberlerimizden faydalanabilirsiniz.

Görme Kusurları

Miyopi

Gözün belirli bir uzaklığın ötesindeki cisimleri odaklayamamasıdır. Nesnelerden yansıyan ışınlar tam olarak görme merkezinde değil daha önde odaklanıyorsa miyopi söz konusu olur. Gözün ön-arka uzunluğu, kornea kırıcılığı veya her ikisi olması gerekenden fazla ise cisimlerin görüntüleri, sarı noktanın önünde oluşur.

Astigmatizm

Astigmatizma, çoğu kez korneadaki şekil bozukluğuna bağlıdır. Basitçe korneanın yumurta biçiminde olma durumudur. Bu durum iki eksende farklı kırılmaya yol açar ve kişide bulanık veya gölgeli (çift) görmeye sebep olur.

Hipermetropi

Hipermetropide göze giren ışık retina üzerine düşmek yerine daha geriye odaklanır. Hipermetroplar uzağı net görebilirken yakın mesafeleri görmekte zorlanırlar. Çocuk hipermetrop hastalarda lensin odaklamasına yardımcı olan kaslar kuvvetli çalıştığından yakın görüş de nettir. Ancak ilerleyen yaşla beraber bu odaklama mekanizması zayıflar ve yakın görmede problem ortaya çıkar.

Çerçeve Seçimi

Yüz Şekli

Çevçevenizin genişliği ve stili yüz hatlarınız ile denge oluşturmak adına önemli rol oynar.

Polarize Farkı

Polarize nedir?

Polarize ışık filtresi, farklı düzlemlerden gelen ışıkları engelleyerek göz sağlığınızı korur.

Polarize Gözlükler

Güneşten yansıyan ışınlar farklı yönlerden gelir. Güneş gözlükleri bu ışınları aldığı zaman ışınlar tek bir düzlemde göze yansır ve parlamaya sebep olur.

Polarize camlar sadece düz ışınları geçiren ve diğer ışınları bloke eden lamine filtrelere sahiptir. Bu, parlak yüzeylerden gelen ışınları engelleyerek göz yorgunluğunu önler ve göz sağlığınızı korur.

Applicants keep doing the same like this mistakes over and over again

Return to top of page
HEMEN ARA
YOL TARİFİ